Kategorie

Aktualności

Szydełkoi ja

 

Czyli KORONKI w BIBLIOTECE

                W ubiegłym roku (2017), na przełomie miesięcy letnich, w naszej Bibliotece zawiązała się   grupa Pań, która oprócz swoich licznych zainteresowań i pracy zawodowej, zajmuje się szydełkowaniem. Były też osoby, które już  wcześniej  myślały o nauce tego rękodzieła, aby móc sobie coś wydziergać. Okazało się, że można zorganizować takie zajęcia. Z pomocą przyszły nasze długoletnie Czytelniczki, Pani Jadwiga Maj wraz z Panią Jadwigą Zajdą. To one zainspirowały nas do szydełkowania, w ich rękach pojawiały się  ciekawe schematy serwetek i obrusów, dla większości zupełnie nieczytelne. Na pytanie o prowadzenie nauki, odpowiedz była jednoznaczna- „z przyjemnością”. Dzisiaj Pani Jadwiga Maj tak wspomina początek naszych spotkań:


            „Kiedy padła propozycja poprowadzenia kursu szydełkowania, byłam pełna obaw czy podołam zadaniu. Ze sporej grupy chętnych Pań pozostały te osoby, które połknęły bakcyla szydełkowania. Mam na myśli te Panie, które zaczynały od pierwszego supełka na nitce , pierwszego oczka, słupka czy pikotka. Podziwiam ich za zapał i determinację. Naszą  grupę stanowią  osoby o różnym stopniu zaawansowani, co pozwala na wzajemną pomoc w rozwiązywaniu różnych tajnikach wzorów, łączeń czy rozpracowywania schematów. Na naszych spotkaniach panuje miła i serdeczna  atmosfera, a rozmowy  są ciekawe  i na różne tematy. Spory przedział  wiekowy nie stanowi przeszkody, wręcz przeciwnie- jesteśmy zintegrowaną grupą z artystycznym potencjałem. Jestem pełna uznania  dla wszystkich uczestniczek warsztatów i zapraszam do obejrzenia zorganizowanej w Bibliotece w Kalwarii, wystawki naszych prac szydełkowych”


       Działalność grupy wpisuje się w misję Biblioteki, która daje możliwość podejmowania różnorodnych działań integrujących naszą lokalną społeczność.

     Spotkania rękodzielnicze zostaną wznowione po przerwie wakacyjnej. Każdy, kto chciałby  podzielić się swoimi umiejętnościami lub skorzystać z doświadczenia innych, może dołączyć do grupy pasjonatek.

       W galerii prezentujemy niektóre nasze prace. Zapraszamy także do Biblioteki, gdzie do 15 lipca b.r. można obejrzeć wystawkę z warsztatów szydełkowania.

 

Celina UzdrzychowskaGaleria
Godziny Otwarcia

 

Pn - Czw:       8.00 - 18.00

Pt - Sb:           8.00 - 15.00

Bibliotekarz Poleca

Książka na telefon

Zaproponuj Książkę

Klub