Kategorie

Aktualności

DKK dla dzieci

 

Spotkanie 11.03.2017r.

           W sobotę 11 marca odbyło się kolejne spotkanie DKK dla dzieci.  Było poświęcone książce Jolanty Reisch- Klose pt. „ Przygody Amelki Kropelki”.
     Malutka kropelka deszczu o imieniu Amelka mieszkała w chmurce razem z całą swoją deszczową rodzinką - kilkoma milionami siostrzyczek, braciszków, kuzynów, cioć i wujków. Chmurka, w której mieszkała Amelka, nie była duża. Płynąc po niebie, spotykała inne chmury, wielkie pierzaste i małe puchate. Czasami Amelka odwiedzała swoje koleżanki mieszkające w sąsiednich chmurkach. Ale zawsze bardzo uważała, żeby na czas wrócić do domku, bo psotny wietrzyk lubił rozganiać chmurki po niebie i trzeba było zdążyć, zanim odpłynęły zbyt daleko. Amelka zawsze lubiła słuchać opowieści. A o czym opowiadały sobie kropelki deszczu w pierzastej chmurce? Ano o tym, jak to było na ziemi. Bo przecież każda kropelka deszczu spadła kiedyś na ziemię, wędrowała po niej, a potem znowu wracała do swojej chmurki. Amelka nie mogła się doczekać, kiedy w końcu przyjdzie ten upragniony dzień.

          Dzieci były bardzo ciekawe, jakie przygody przeżyje kropelka na ziemi? Wspólnie dyskutowaliśmy o tym jak powstaje deszcz i jak dzieci wyobrażają sobie przygody kropelek na ziemi i ich powrót do ”domu”, czyli do chmurek.

Druga część spotkania upłynęła na wspólnej zabawie i grach zespołowych

 

Anna BoguniaGaleria
Godziny Otwarcia

 

Pn - Czw:       8.00 - 18.00

Pt - Sb:           8.00 - 15.00

Bibliotekarz Poleca

Książka na telefon

Zaproponuj Książkę

Klub