Kategorie

Filia Brody

 

Filia biblioteczna w Brodach powstała 15. stycznia 1977 roku. Przez 34 lata swej działalności mieściła się w budynku dawnego Urzędu Gminy-obecnie Domu Strażaka OSP Brody.

Biblioteka czynna:

 

Poniedziałek     900-1500

Środa               900-1500

 

Uprzejmie informujemy, że w dniach

6.11-15.11. 2017r.

Filia biblioteczna w Brodach będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji

W tym czasie zapraszamy do korzystania z księgozbioru
Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej

 

 

 

Filia posiada liczny księgozbiór, który w roku 2011 liczy ponad 6 tysięcy woluminów. Biblioteka gromadzi:

 • literaturę piękną polską i zagraniczną
 • książki dla dzieci i młodzieży
 • lektury
 • literaturę popularno-naukową
 • wydawnictwa encyklopedyczne
 • księgozbiór regionalny

 

Oprócz działalności statutowej - gromadzenia, opracowania i udostępniania

organizuje:

 • konkursy literackie i plastyczne
 • wystawy
 • lekcje biblioteczne
 • spotkania autorskie
 • zajęcia manualno-ruchowe dla dzieci spędzających ferie i wakacje w domu

Przy organizowaniu imprez czytelniczych Filia w Brodach współpracuje z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brodach.

 

Filię prowadzi mgr Marcin Wcisło- starszy bibliotekarz

_____________________________________________________________________________________________________

 

***

 

"Bajkowo i dykcyjnie"


25 maja 2016 uczniowie z Zespołu Szkół Nr 2 w Brodach uczestniczyli w zajęciach „Bibliotecznej Akademii Umiejętności” w Brodach. Wykonaliśmy ćwiczenia dykcyjne. Wysłuchaliśmy bajki pt. „Cierpliwy królik”, a później rozpoczęła się dyskusja n/t przyjaźni.

 

***

 

„Praktycznie z papieru…”


18 maja 2016 podczas zajęć „Bibliotecznej Akademii Umiejętności” w Brodach, wspólnie z uczniami z Zespołu Szkół Nr 2 im. Janusza Korczaka w Brodach, przygotowaliśmy papierowe torebki na popcorn i frytki.

 

***

 

„Coś mamy dla Mamy”


11 maja 2016 kolejne spotkanie „Bibliotecznej Akademii Umiejętności” w Brodach upłynęło nam na przygotowaniu wraz z uczniami ze Szkoły w Brodach prezentu z okazji Dnia Matki. Tym prezentem była serwetkowa dekoracja stołowa w kształcie tulipana. Przygotowaliśmy również mini – i maxi – torebkę na frytki. Wysłuchaliśmy także fragm. książki Daniela Grippo „Kto czysto gra, ten frajdę ma – ABC gier sportowych i zabaw dla dzieci” (książka poświęcona zabawie i twórczemu wykorzystaniu wolnego czasu”).

 

***

 

„Poranki mogą być Bajkowe”


4 maja 2016 w ramach „Bajkowego poranku” przeczytaliśmy na głos „Bajkę o jajku” Ilzy Evro. Bajki wysłuchały dwie klasy z Zespołu Szkół Nr 2 w Brodach.

 

***

 

„Królewskie spotkanie…”

 

6 kwietnia 2016  w ramach „Bibliotecznej Akademii Umiejętności” wraz z uczniami z ZS Nr 2 w Brodach wykonaliśmy  króliczki z orgiami. Przeczytaliśmy również „Bajkę o jajku”. Nie zabrakło również dyskusji o gospodarstwie domowym. Tego dnia z drugą klasą z ZS Nr 2 w Brodach przygotowaliśmy koronę z papieru.

 

***

 

„Liliowe spotkanie”

 

30 marca 2016 podczas zajęć „Bibliotecznej Akademii Umiejętności” w Brodach  wspólnie z uczniami z ZS Nr 2 w Brodach przygotowaliśmy lilie wodne z serwetek papierowych.

 

***

 

„Motylkowo i nie tylko”

 

23 marca 2016 w Filii Bibliotecznej w Brodach przeprowadziliśmy zajęcia dla jednej z klas z ZS Nr 2 w Brodach, w ramach „BAU”. Przygotowaliśmy papierowe motylki i króliczki z serwetki papierowej.

 

***

 

„Coś do książki w kształcie serca”

 

9 marca 2016 podczas cyklicznych zajęć „Bibliotecznej Akademii Umiejętności” wykonaliśmy zakładki książkowe w kształcie serca. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z Zespołu Szkół Nr 2 w Brodach.

 

***

 

 

3 czerwca 2015 w Filii Bibliotecznej w Brodach przeczytaliśmy w ramach akcji, wybrane opowiadanie z „Opowieści o Błękitnym Psie” Beaty Majchrzak. Gościliśmy uczniów kl. III z ZS Nr w Brodach (wych. Anna Góralczyk). Podczas warsztatów przygotowaliśmy moduły do papierowej dekoracji.

 

***

 

„Aktywnie w kierunku pracy”, to inicjatywa, zmierzająca, do aktywizacji Osób pozostających bez stałego zatrudnienia. Z pomocą Biblioteki Publicznej, Filii Bibliotecznej w Brodach, Osoby te nabędą narzędzia i instrumenty, umożliwiające powrót na rynek pracy. W jaki sposób napisać dobre cv i list motywacyjny? Z których portali z ofertami pracy korzystać? Na te wszystkie pytania uzyskają Państwo odpowiedź podczas warsztatów. Przeprowadzimy również symulacje rozmów z potencjalnym Pracodawcą. Nabiorą Państwo pewności siebie, tak potrzebnej, podczas poszukiwania zatrudnienia. Na każdym spotkaniu otrzymają Państwo pomoce, ułatwiające zdobycie pracy. Przewidujemy również kontakt z Przyszłymi Pracodawcami, których oferty będą składane w Filii Bibliotecznej w Brodach. Biblioteka, to przestrzeń, która sprzyja również Osobom poszukującym Pracy, o czym Państwo się przekonają osobiście. I co ważne, będziemy się wzajemnie motywować, by cel osiągnąć.

            Dodajmy, że również w czasie trwania warsztatów aktywizujących mogą dołączyć Osoby zainteresowane tematyką warsztatów. Szczegółowe informacje również pod numerem telefonu Filii Bibliotecznej w Brodach

33 8767093, w godzinach pracy Placówki.

Zapraszamy!!!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

                                     _______________________________________________

 

    „Biblioteka Najmłodszym”

W marcu br. z inicjatywy Biblioteki Publicznej im. S. Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej, przygotowała dla najmłodszych czytelników bibliotecznej Filii Brody „Warsztaty wielkanocne”. Dzięki umiejętnościom artystycznych młodych uczestników, styropianowe baranki, kurki i jajeczka zamieniły się w kolorowe dzieła sztuki. Podczas zajęć najmłodsi zapoznali się z tradycyjnymi zwyczajami związanymi ze Świętami Wielkanocnymi, jak również z symboliką tych, jakże pięknych Świąt.

            Tradycyjnie nie zabrakło również gier słownych, skojarzeniowych, dzięki którym najmłodsi rozwijają swoje zdolności pamięciowe, kojarzenia faktów i in. Stałym punktem bibliotecznych zajęć są kalambury. Tym razem poświęcone w całości pięknu fauny.

            Przypomnijmy, że podczas poprzedniego, tegorocznego spotkania Młodych Czytelników, najmłodsi mieszkańcy Brodów przygotowali okazałe i śliczne kwiaty z bibuły. Kilka z nich ozdabia książkowy regał.

            Zapraszamy do regularnych odwiedzin naszej strony internetowej, gdzie Państwo na bieżąco będą informowani o tematyce najbliższych spotkań. Z bibliotecznym pozdrowieniem.

__________________________________________________________________________________________________

 

Ferie 2013 w Brodach – „owocne” i kreatywne...

16 stycznia, podczas pierwszego spotkania w ramach „Ferii 2013”  w Filii Bibliotecznej w Brodach młodzi czytelnicy przygotowali pyszne mini – zakąski na bazie chudego twarożku i z dodatkiem kukurydzy konserwowej i rzodkwi. Ponadto zgłębiali tajniki carvingu. Co kryje się pod tym egzotycznie brzmiącym słowem? Oczywiście, chodzi o sztukę dekoracji w warzywach oraz owocach. Po kilkunastu minutach każdy z uczestników feryjnych warsztatów potrafił samodzielnie wykonać, prezentującego się niezwykle okazale... łabędzie z jabłuszka. Co jeszcze można wykonać na bazie jabłka? Piękne liście, oczywiście na bazie zielonego jabłka. Świetnie prezentują się na dużym, białym talerzu. W centrum uwagi znalazł się również tego dnia ogórek szklarniowy, z którego, jak się okazało w kilka minut można uzyskać niezwykle efektowny koszyczek – kobiałkę, który wypełniony pastą twarożkową z dodatkiem warzyw będzie cieszył zarówno oko, jak i podniebienie. I mamy nadzieję, że umiejętności nabyte podczas zimowych warsztatów pozwolą upiększyć stół i przykują uwagę gości podczas uroczystości rodzinnych. Zatem nie zabrakło zajęć praktycznych z zakresu dekoracji.

 

23 stycznia... czyli drugi dzień spotkań w czasie ferii zorganizowanych przez Filię Biblioteczną w Brodach dla czytelników z tej właśnie miejscowości. Co tym razem? Poprzednio najmłodsi nauczyli się tworzyć miłe dla oka dekoracje z jabłek, a podczas tych zajęć wybór padł na marchewkę i pora. Jak się okazało z marchwi można stworzyć piękną różę, a z pora, równie efektowny kwiat. Ważne, by warzywa były odpowiednio elastyczne. Uczestnicy zajęć poznali również sposób na to, by warzywa nie łamały się podczas tworzenia dekoracji.

Nie zabrakło również tego dnia mini – quizów, poświęconych zimie oraz pięknie fauny. Dużo frajdy przyniosła konkurencja z „Łamańcami językowymi” w roli głównej. Młodzi czytelnicy dzięki niej mogli ćwiczyć dykcję.

 

„Czy potrafisz „Mocium Panie” tworzyć cuda w marcepanie?”

 

28 stycznia odbyły się także pierwsze warsztaty adresowane dla wszystkich czytelników Filii Bibliotecznej w Brodach. Podczas ich trwania można było nauczyć się przygotowania „od podstaw” masy cukrowej, zwanej inaczej „domowym marcepanem”, czyli idealnego, słodkiego materiału, na bazie którego można uzyskać wspaniałe cukrowe dekoracje. Idealne do dekorowania ciast, tortów i innych słodkich pyszności. Powyższe warsztaty, jak się okazało się być również idealnym ćwiczeniem z kreatywności. Młodzi czytelnicy wykonali z takiej właśnie, nietypowej masy, m.in. węża, królika i oczywiście róże. Te ostatnie z dedykacją dla Rodziców J

 

*********

GORĄCE PODZIĘKOWANIA DLA HURTOWNI „FRUCTICO” W KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ (UL. RÓLKI 53) ZA WSPIERANIE MŁODYCH TALENTÓW KULINARNYCH.

 

„LUKREM PISANE”

A już w najbliższy poniedziałek 4 lutego, zapraszamy na warsztaty „Lukrem pisane”, czyli uczymy się przygotowywać smakowe lukry, a także pisać okazjonalne dedykacje. Zajęcia odbędą się w Filii Bibliotecznej w Brodach i trwać będą od 12.30 do 14.00. Zapraszamy!!!


Galeria

6 kwietnia 2016 Warsztaty BAU w Filii Bibliotecznej w Brodach z uczniami z ZS Nr 2 w Brodach - wych. mgr Małgorzata Głowacz
 
 

 
 

 
 


Godziny Otwarcia

 

Pn - Czw:       8.00 - 18.00

Pt - Sb:           8.00 - 15.00

Bibliotekarz Poleca

Książka na telefon

Zaproponuj Książkę

Klub